تبلیغات
آه آدم - جزئیات دستگیری اعضای شبکه سازمان یافته جنگ سایبری


درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

جزئیات دستگیری اعضای شبکه سازمان یافته جنگ سایبری

نوشته شده توسط:آدمك
سه شنبه 25 اسفند 1388-12:43 ب.ظ

طرح «بی ثبات سازی ایران» در سال 2006 میلادی توسط سازمان سیا تهیه و با اختصاص بودجه 400 میلیون دلاری توسط كنگره آمریكا، با دستور «بوش» ابلاغ و عملیاتی شد.
بخشی از این طرح، راه اندازی نوعی جدید از «جنگ اطلاعاتی» موسوم به «جنگ سایبری» بود كه از سال 2006 میلادی و با بكارگیری گروههای ضدانقلاب از جمله حزب صهیونیستی بهائیت، منافقین، سلطنت طلبان و برخی گروهك‌های دیگر، مورد توجه ویژه آمریكایی‌ها قرار گرفت.
در این راستا تأسیس شبكه موسوم به «ایران پراكسی» از مهمترین اقداماتی است كه در این سال توسط سازمان سیا تحت پوشش دفتر
IBB، وزارت امورخارجه آمریكا و با بودجه اولیه بالغ بر 50 میلیون دلار انجام شد.

طرح «بی ثبات سازی ایران» در سال 2006 میلادی توسط سازمان سیا تهیه و با اختصاص بودجه 400 میلیون دلاری توسط كنگره آمریكا، با دستور «بوش» ابلاغ و عملیاتی شد.
بخشی از این طرح، راه اندازی نوعی جدید از «جنگ اطلاعاتی» موسوم به «جنگ سایبری» بود كه از سال 2006 میلادی و با بكارگیری گروههای ضدانقلاب از جمله حزب صهیونیستی بهائیت، منافقین، سلطنت طلبان و برخی گروهك‌های دیگر، مورد توجه ویژه آمریكایی‌ها قرار گرفت.
در این راستا تأسیس شبكه موسوم به «ایران پراكسی» از مهمترین اقداماتی است كه در این سال توسط سازمان سیا تحت پوشش دفتر
IBB، وزارت امورخارجه آمریكا و با بودجه اولیه بالغ بر 50 میلیون دلار انجام شد.

طراحی برای ناامن سازی جامعه

آنچه در طول ماه های اخیر توسط شبكه های سازمان یافته جنگ سایبرنتیك دنبال شده است اجرایی نمودن پروژه سازمان سیا در ناامن سازی اجتماعی و ایجاد اضطراب در مردم با هدف بهره برداری های سیاسی است.

در جریان آشوب ها و اغتشاشات تابستان 88، طرحی با محوریت فردی با آی دی raha در فضای اینترنت منتشر شد كه بسرعت فراگیر و موسوم به طرح «خاموشی سبز» بود. یكی از اعضای شبكه جنگ سایبری به عنوان مبتكر این طرح- كه خود كارشناس ارشد مطالعات برق و از مدیران شركتهای طرف قرارداد با وزارت نیرو توانیر بود- با ارائه راهكارهایی در دو سطح عمومی و خصوصی، قصد داشت تا با انجام اقدامات و مانورهایی در شبكه سراسری توزیع برق به نحوی اخلال و اختلال نماید. این اقدامات می توانست منجر به بروز خاموشی های گسترده شده و علاوه بر خسارات جبران ناپذیر، تنش اجتماعی گسترده ای را تولید كند.

این فرد در ایمیل هایش به سایر همكارانش نیز اعلام كرده بود كه انجام این طرح و تكرار آن باعث ویرانی پایه های حكومت می شود. در نهایت طی اقدام ضربتی مركز سایبری سپاه مدیریت سایت ایجاد شده توسط شبكه مذكور و بانك اطلاعات آن در اختیار مركز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری قرار گرفت كه منجر به دستگیری عوامل اصلی شبكه، 15 روز قبل از موعد اجرای این طرح شد. حلقه تكمیلی این پروژه انجام سلسله اقدامات روانی علیه سایر بخش های شبكه بود كه با انتشار اخبار انحرافی روی خروجی سایت و اعلام هشدار به توانیر و مدیریت توزیع برق كشور، طرح مذكور كاملا بی اثر گردید و در نتیجه عملیات روانی بعدی در محیط سایتهای اینترنتی متعلق به سرویس های جاسوسی غرب بخصوص سایت بالاترین، اتاق فرمان خارج نشین این پروژه (كه به سایت مادر جنبش لجن= سبز قبلی!! شهرت دارد) از تداوم آن صرف نظر نمود.

اشراف كامل اطلاعاتی سپاه بر فضای سایبر

در بررسی اسناد گوناگون به دست آمده در پرونده مربوط به «جنگ سایبری آمریكا» آنچه به قطع وجود دارد روند روبه تزاید بودجه های كلان اختصاص یافته از سوی سازمان سیا برای انجام به اصطلاح كودتای اینترنتی در ایران در سال گذشته می باشد. از نظر مأموران سیا زمین اصلی جنگ با نظام جمهوری اسلامی به حوزه سایبر منتقل شده است و هیچ حربه ای به اندازه انجام مستمر عملیات روانی با استفاده از ظرفیت این فضا به موفقیت راهبردهای آنها كمك نخواهد كرد.
مركز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری با اشراف به روش های روزآمد سرویس های جاسوسی اقدامات پیچیده ای را در دستور كار خود قرار داد كه از آن جمله اند؛ شناسایی، تحقیقات و بررسی، تعیین مشخصات و مختصات و سرانجام عمل اطلاعاتی و قضایی درباره شبكه ای است كه با استفاده از بستر اینترنتی و پیوند با آمریكا- مشخصاً در رابطه با عوامل سیا- در زمینه های مختلف علیه نظام اقدام یا تبلیغ نموده است.

طرح جاسوسی موسوم به «مبارزه با سانسور»

سایت اصلی این گروه، iraniazadcom نام داشته و معروف به «كمیته مبارزه با سانسور در جمهوری اسلامی» یا «ایران پروكسی» می باشد. گستره فعالیت این شبكه بسیار فراگیر بوده و موارد ذیل را شامل می شده است:- تولید و انتشار فیلتر شكن.
2- میزبانی، پشتیبانی و تامین امنیت اینترنتی (ثبت دامین، هاستینگ و سكیوریتی) از مجموعه سایت های به اصطلاح فعال در زمینه حقوق بشر.3- استفاده از هكر یا گروه های هكری برای حمله به سایت های حیاتی ارگان های دولتی و شخصیت های عالیرتبه نظام.
4- انتقال متهمین یا فعالین سیاسی به خارج از كشور.1- تولید و انتشار فیلترشكن
بارزترین و شاخص ترین فعالیت «ایران پروكسی»، تولید فیلترشكن بوده است. این فیلترشكن ها برای مبارزه با فیلترینگ جمهوری اسلامی كه در خصوص سایت های مستهجن، مبتذل، ضد نظام، ضددینی و... اعمال می شود؛ تولید شده و به كاربران داخلی اجازه دسترسی به سایت های مذكور را می داد. بررسی های انجام شده و مستندات فنی موجود نشان می دهد كه در بازه زمانی خرداد 87 تا خرداد 88 ده ها میلیون فیلترشكن از سوی این سایت طراحی و در فضای وب منتشر شده است.

ایران پروكسی فقط در همین شاخه از فعالیتش، نقش مهمی در انتشار اخبار كذب سایت ها، تلاش برای ناتوان نشان دادن جمهوری اسلامی در كنترل فضای اینترنت، سهولت دسترسی آشوبگران به شبكه های مجازی اجتماعی نظیر فیس بوك، فرند فید و... و هماهنگی های آشوبگران با یكدیگر از طریق اینترنت ایفا كرده است. جالب اینجاست كه مسئول ایران پروكسی در اوج آشوب های خیابانی به یكی دیگر از اعضاء گروه اظهار داشت كه: «ما كاری به آشوب نداریم، فقط كار خودمان (تولید آنتی فیلتر) را ادامه می دهیم.» این موضوع از پروژه بلند مدت و استراتژیك سازمان سیا برای جنگ نرم علیه نظام اسلامی پرده برمی دارد. چرا كه از منظر گردانندگان این شبكه موضوع مبارزه محدود به دوران كوتاه آشوب های خیابانی نیست.
2- میزبانی، پشتیبانی و تامین امنیت اینترنتی (ثبت دامین، هاستینگ و سكیوریتی) از مجموعه سایت های باصطلاح فعال در زمینه حقوق بشركار ویژه اصلی تعریف شده برای این دسته از سایت ها، انعكاس ناقص یا مخدوش اخبار یا صدور بیانیه هایی در محكومیت جمهوری اسلامی با هدف مخدوش شدن وجهه نظام در عرصه بین المللی یا محكومیت نظام توسط سازمان های بین المللی فعال در زمینه حقوق بشر بوده است. از آنجا كه اكثر فعالین و مدیران این سایتها كه از مشهورترین سایتهای فعال در زمینه به اصطلاح حقوق بشر هستند؛ در داخل كشور ساكنند؛ ایران پروكسی با مدیریت مستقیم سازمان سیا، ضمن میزبانی و تامین هاستینگ آنها، تامین امنیت سایت و بانك اطلاعاتی این سایت ها را نیز به منظور جلوگیری از هك شدن، خطر دانلود پایگاه اطلاعات و شناسایی مدیران آنها به عهده داشته است به نحوی كه گردانندگان این مراكز پیش از رونمایی اقتدار اطلاعاتی سپاه در این پرونده مدعی بودند كه سرور ایران پروكسی در زمره امن ترین سرورهای سایت های ایران است كه تاكنون از هك و تخریب و نفوذ در امان مانده است!3-استفاده از هكر یا گروه های هكریتیم ایران پروكسی با استخدام تعدادی از هكرها كه توسط سرشبكه ای با هم مرتبط بوده اند در مرحله نخست، به انجام حملات هكری روی سایت های دولتی پرداخته و در گام بعد اینگونه حملات را در رسانه های دیجیتالی (سایتها) یا ماهواره ای (مانند رادیو فردا) منعكس و آن را نوعی اعتراض به تضییع حقوق بشر در ایران قلمداد می كردند.عامل جاسوسی همچنین به هكر مذكور جهت انجام مصاحبه هایی با رادیو اسرائیل و رادیو بی بی سی اصرار می ورزد.
نكته حایز اهمیتی كه در این بخش وجود دارد پرسش مدیر سایت و مسئول اقدامات هكری از سرشبكه جاسوسی است كه از طریق تماس تلفنی (اسكایپ) از وی در خصوص اهداف آتی سوال كرده است. سرشبكه جاسوسی در پاسخ فرد مذكور تصریح می دارد:«جمعی هستند كه بحث می كنند؛ رصد می كنند؛ تصمیم می گیرند و به من می گویند. ما بازوی اجرایی اینها هستیم و تا (كاری را) نگویند نمی توانیم انجام دهیم.»وی همچنین تاكید می كند: «تامین بودجه برای شما (هكرهای داخل ایران كه در مواقع لزوم باید سایت های پایه و دولتی را هك كنند) خیلی مهم است.»اگر می توانی سایت
leaderir(پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری) را بزن و جمهوری لجن (از این به بعد به جای سبز از این کلمه استفاده میشود که با محتوای این گروه همخوانی دارد)را روی آن بالا ببر. من دنیا رو باهاش می تركونم... شاهكاره. میگوئیم جنبش لجن اینكار را كرده و تو بوق و كرنا می كنیم. منهم 42 ساعته (از كشور) خارجت می كنم.»4- دام گستری برای شكار جاسوسان و انتقال متهمین یا فعالین سیاسی به خارج از كشور:

ترتیب دادن دام جاسوسی برای استخدام افراد دارای جرایم سیاسی و امنیتی در زمره اقدامات این شبكه بوده است. به عنوان یكی از بارزترین نمونه از «پروسه شكار جاسوس»، می توان به سیر جذب رسمی احمد باطبی در شبكه جاسوسی فوق اشاره كرد. باطبی كه به دلیل سوابق مجرمانه امنیتی در زندان به سر می برد با هماهنگی این شبكه و در فرجه مرخصی از زندان گریخته و در زمان خروج اولیه از كشور، در منزل مسئول ایران پروكسی در تبریز اقامت نموده است. گروه ایران پروكسی ضمن برقراری پل ارتباطی بین متهمین یا فعالین سیاسی با كمیساریای عالی پناهندگان در تركیه، خلاصه مشخصاتی شامل مشخصات فرد مذكور به همراه علت پناهندگی اش - كه عمدتا سابقه دستگیری یا احضار به دلایل امنیتی و همكاری با اراذل و اوباش می باشد - را به همراه تائیدیه فعالین حقوق بشر به آن كمیساریا ارسال كرده و موافقت آن كمیساریا برای قبول پناهندگی فرد مذكور اخذ می نمایند. سپس فرد مورد نظر را به صورت غیرقانونی با معرفی به واسطه ها از طریق مرز تركیه - عراق از كشورخارج و نهایتا به تركیه اعزام می كنند.

حاصل رصد اطلاعاتی مركز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری نشان گر آنست كه تمام افراد خارج شده از ایران ابتدا در تركیه اسكان می یابند ولی همگی آنها به آمریكا نرفته و فقط تعداد معدودی به اروپا یا آمریكا می روند. در واقع شبكه جاسوسی مذكور پس از بهره برداری تبلیغاتی، آنها را به بهانه های مختلف در تركیه نگه می دارند. نكته جالب تر آنكه در اغلب موارد برای اعتمادسازی از طرف خارجی خلاصه مشخصات - رزومه - فرد مورد نظر برای پناهندگی بصورت خیالی تنظیم شده است! از جمله اینكه مسئول ایران پروكسی طی چت با یكی از دوستانش كه بدلیل مشكلات مالی از دانشگاه انصراف داده بود اظهار داشته است: «تو فقط در رزومه ات مشخصات شخصی ات را صحیح واردكن و بهمراه یك داستان الكی مانند اینكه چندین بار بخاطر فعالیت برای آزادی بیان بازداشت و بازجویی شدی و شدیدا زیر فشاری؛ بقیه اش را من درست میكنم...»اعضاء تشكیل دهنده:براساس تحقیقات اطلاعاتی به عمل آمده، برخی از سرگروه های شبكه جاسوسی سیا به نام های بابك خرمدین، رضا، دیوید، كامران شناسایی شده اند. در یك نمای كلی، بابك خرمدین مسئول گروه و مرتبط با رادیو فردا، رضا مدیر روبوتهای فیلتر شكن ها و لینك نمودن برخی ارتباطات مانند مصاحبه با رادیو فردا یا بی بی سی یا رادیو اسرائیل، دیوید برنامه نویس و طراح سایت و كامران مسئول تامین امنیت سرورها می باشند. تمام این گروه از طریق بابك خرمدین با سازمان سیا مرتبط می باشند و هزینه های سخت افزاری این مجموعه توسط رادیو فردا به عنوان واسطه رسمی سازمان سیا پرداخت می شده است.بابك خرمدین كیست؟

بابك خرمدین یا بابك بلاگر، نامهای مستعار «سیدحسین رونقی ملكی»، به اصطلاح فعال دانشجویی در پوشش دفاع از حقوق بشر می باشد.وی اهل و ساكن تبریز - ملكان و دانشجوی دانشگاه اراك است. مشارالیه بغیر از فعالیت در ایران پروكسی كه به نام كمیته مبارزه با سانسور در جمهوری اسلامی معروف شده است. دامنه فعالیت های ضد نظام وی به گونه ای بوده است كه در تهیه اكثر بیانیه های موسوم به نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی مشاركت داشته است. در همین رابطه، بابك خرمدین با پارك دامنه یا ثبت آنها و در برخی موارد با هاستینگ سایتهای فعال در زمینه حقوق بشر، از آنها میزبانی و پشتیبانی اینترنتی نموده و همزمان بدلیل حضور آنها روی سرورهایش، بطور اتوماتیك مسئولیت تامین امنیت آنها در برابر حملات هكری را نیز ایفا می كرده است.همچنانكه گفته شد وی مسئولیت كمیته مبارزه با سانسور در جمهوری اسلامی یا ایران پروكسی را در اختیار داشته و هزینه سرورهای این كمیته از سوی رادیو فردا به حسابش واریز می شده است.

بابك خرمدین با استخدام كامران و با استفاده از توانایی های وی، مشارالیه را تشویق به هك سایتهای مختلف دولتی و مشخصا سپاه نیوز، بسیج نیوز، افق، شبكه خبر، انصارنیوز نموده و سپس خودش با كمك رضا، پوشش سنگین خبری به این حملات هكری داده و بخصوص درباره سپاه نیوز موضوع را از رادیو فردا منعكس و آنرا نوعی اعتراض به فقدان حقوق بشر در ایران قلمداد نموده است. وی هكر مذكور و تیم همراهش را به ایجاد دسترسی روی سایتهای دولتی و دانلود مركز اطلاعات آنها تشویق می نماید. مشارالیه بشدت در خصوص هك سایت گرداب حساس بوده و مكررا از هكر تیمش این را خواسته و حتی در یك نوبت به وی ابراز می دارد: «هك سایت گرداب، برابره با طغیان تفكرات و فرو ریختن ترس همه!»
براساس اسناد به دست آمده توسط اطلاعات سپاه، آنچه در مقاطع مختلف از سوی سرویس های جاسوسی به این شبكه ابلاغ گردیده است تشویق متهمین یا فعالین سیاسی مخالف نظام به خروج از كشور می باشد. فرآیند خروج از كشور متهمین در ماه های اخیر بدین شكل بوده است كه رزومه های كاری آنها را پس از تائید، با برقراری ارتباط با «رابط سیا» یا مستقلا به كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل مستقر در تركیه منتقل نموده سپس فرد مذكور برای خروج غیرقانونی از ایران به واسطه های مستقر در كشور تركیه یا عراق معرفی می شده است.
فعالیت آشكار بابك خرمدین در قبل از انتخابات راه اندازی وبلاگی به نام «آراءشما» به نشانی اینترنتی
arayeshomablogspotcom بود. این وبلاگ كه فقط دارای یك صفحه بود تنها دارای یك نظرسنجی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری دهم بود كه با رای دادن به یكی از كاندیداهای اصلاح طلب، صفحه ای حاوی درصد نظرات كاربران نسبت به هر كدام از كاندیداها باز می شد. وی قبل از انتخابات مخفیانه به تهران آمده و با دوستانش در ستاد ونك یكی از نامزدهای ناكام ریاست جمهوری ملاقاتهایی نمود.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 25 اسفند 1388 12:51 ب.ظ

Сialis
جمعه 26 مرداد 1397 08:48 ق.ظ
I used to be able to find good information from your articles.
What do you do for a strained Achilles tendon?
سه شنبه 31 مرداد 1396 09:22 ق.ظ
I read this piece of writing fully on the topic of the comparison of newest and
preceding technologies, it's remarkable article.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 04:45 ب.ظ
I just like the valuable information you supply for
your articles. I'll bookmark your weblog and test again here regularly.
I am slightly sure I'll learn many new stuff proper right here!

Good luck for the following!
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 09:01 ق.ظ
Good respond in return of this question with firm arguments and describing the whole thing about that.
رز سفید
سه شنبه 25 اسفند 1388 09:47 ب.ظ
چرا این جنگ در فضای سایبر کشیده شد؟
نهرا
سه شنبه 25 اسفند 1388 09:42 ب.ظ
امروز یادمان پروین اعتصامی است پس به یاد او
ما را به رخت و چوب شبانی فریفته اند
این گرگ سالها ست که با گله آشناست
همراه موج خروشان ملت شوید
مصطفی
سه شنبه 25 اسفند 1388 06:27 ب.ظ
سلام
من همه صفحات وبلاگت رو مرور کردم.بیشتر از داستانهاش خوشم اومد.داستانهای اون مرد ثروتمند.اگه بازم داستان داری لطفا تو وبلاگت بزار.با اجازت این دو سه داستان رو می خوام بزارم تو وبلاگم.
راستی
سه شنبه 25 اسفند 1388 05:37 ب.ظ
اینها چرا هیچوقت از خودشان نمی پرسند آمریکا عاشق چشم و ابروی این میمونکهاست که براش هر کاری را انجام می دهند ؟
ننگ باد بر وطن فروش که نمی گذارد آب خوش از گلوی این ملت پایین رود
ننگ ننگ ننگ
tahmineh
سه شنبه 25 اسفند 1388 05:30 ب.ظ
ا تشکر از نیروی سایبر سپاه که بار دیگر نشان داد خواب خوش شبهای ما مدیون تلاش شبانه روزی آنهاست .
ایران اسلامی ما هیشه پیروز و سر فراز باد
فرشته
سه شنبه 25 اسفند 1388 05:08 ب.ظ
چگونه می تواند یک وطن پرست اینگونه تخریبها را برای کشورش بخواهد ؟ برای من غیر قابل باور هست بی شک اینها نه آدم هستند و نه ایرانی و ایران دوست !!!!!!!!!!!!!!
kami
سه شنبه 25 اسفند 1388 01:02 ب.ظ
چه اسم بامعنایی براشون پیدا کردی چون واقاً حیفی این سبز قشنگ سنیل این لجنها باشه .
پریا
سه شنبه 25 اسفند 1388 12:58 ب.ظ
واقعاً مردم با اقدامشان در خصوص برق نشون دادند که چقدر لجنها ، لجن هستند و یک مشت عقدهای نفهم اجنبی پرست بی اراده نمی توانند رای و اعتقاد آنها را تغییر دهند
فرزین
سه شنبه 25 اسفند 1388 12:56 ب.ظ
یک خاطره دارم از همین گروه لجنها در ساختمانمان که از همین روش بار سنگین برق در ساعت 10 یا 9 شب استفاده کرد
خیلی با حال بود چند تا از وسایل برقی خونشون رو ترکوند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر